Twaróg półtłusty ZARĘBSKI krajanka

Charakterystyka produktu: Twaróg półtłusty wyprodukowany z mleka pasteryzowanego przez odpowiednią obróbkę skrzepu uzyskanego w wyniku dodania czystych kultur mleczarskich. Nie zawiera konserwantów. Produkt pakowany zarówno w pergamin jak i próżniowo.
Zawartość produktu: 0,4 - 0,7 kg
Wartość energetyczna: 100 g zawiera 124 kcal
Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze 1 - 8 °C

Twaróg półtłusty ZARĘBSKI krajanka (folia)

Charakterystyka produktu: Twaróg półtłusty wyprodukowany z mleka pasteryzowanego przez odpowiednią obróbkę skrzepu uzyskanego w wyniku dodania czystych kultur mleczarskich. Nie zawiera konserwantów.
Zawartość produktu: 0,2 - 0,4 kg
Wartość energetyczna: 100 g zawiera 124 kcal
Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze 1 - 8 °C

Twaróg

Ser biały, twaróg… Kto z nas nie zajadał się pierogami ruskimi z domowym farszem albo naleśnikami z serem? To właśnie twaróg – ser tradycyjnie otrzymywany z obróbki skrzepu mlecznego – stanowi najważniejszy składnik tych dań. Jednak smak to nie wszystko, unikatowy skład i prozdrowotne właściwości twarogu powodują, że powinien on zajmować ważne miejsce w naszej diecie.

Właściwości twarogu

Twaróg jest produktem niskoenergetycznym, ponieważ zawiera nie więcej niż 3 do 4 gram węglowodanów w postaci złożonego cukru mlecznego (laktozy). Ilość tłuszczu w poszczególnych wariantach wacha się w zależności od tego, czy sięgamy po twarożek chudy (od 0,5g/100g sera), twaróg półtłusty (ok. 4g/100g sera) czy twaróg tłusty (do 9 g/100g sera).

Dominującym składnikiem, dla którego twaróg powinien się znaleźć w naszej codziennej diecie jest pełnowartościowe, łatwostrawialne i przyswajalne białko. Jego udział w składzie suchej masy twarogu wynosi od 80% do 53% zależnie od wariantu sera. Dodatkowo twaróg jest serem bogatym w wapń i fosfor, a także cynk oraz w mniejszych ilościach sód, kod, potas i magnez. To także bogate źródło witamin z grupy B. 100g twarogu półtłustego pokrywa dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej na witaminę B2 w około 37%, a na witaminę B12 w około 33%.

Jak twaróg wpływa na Twój organizm?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kremowy twaróg do naleśników lub sernika – oferowany produkt mleczny z pewnością wpłynie korzystnie na Twój organizm i dobre samopoczucie. Twaróg jest bogatym źródłem lizyny. Lizyna jest aminokwasem, który musimy dostarczać do organizmu wraz z dietą. Sprzyja koncentracji, eliminuje zmęczenie, zapobiega miażdżycy i rozwojowi chorób nowotworowych. Ma także korzystny wpływ układ nerwowy. Twaróg dobrze łączyć z pieczywem.

Zarębski: Poznaj nasze twarogi

Jako zakład mleczarski z bogatą tradycją koncentrujemy się na naturalnych sposobach obróbki mleka i pozyskiwania wyrobów mleczarskich. Nasze twarogi produkujemy na bazie mleka pasteryzowanego przez odpowiednią obróbkę skrzepu uzyskiwanego w wyniku dodania czystych kultur mleczarskich. Szczycimy się naturalnym i czystym składem, w którym nie znajdziesz sztucznych konserwantów, ani substancji zmieniających smak wyrobu.

Nasz twaróg doskonale nadaje się do przygotowywania dań śniadaniowych, słodkich obiadów i deserów. Jako twaróg do naleśników oferuje idealną konsystencję i smak, który możesz wzbogacić wedle indywidualnych upodobań – dosładzając lub przygotowując farsz do naleśników na słono. 

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu